Braniewo

Nowe GBA 3/29 dla JRG PSP Braniewo

Nowe GBA 3/29 dla JRG PSP Braniewo

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. To jeden z czterech GBA 3/29, które zostały wyprodukowane i dostarczone przez kielecką firmę MotoTruck dla komend PSP z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Pozostałe egzemplarze trafiły do strażaków z Olecka, Pisza i Szczytna.


Pojazd został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, którego celem jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym przez Państwową Straż Pożarną na terenie Polski. Koszt nowego nabytku wraz z wyposażeniem wyniósł 1 682 482,56 złotych. Finansowanie zakupu zrealizowano z budżetu państwa oraz przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Do zabudowy wykorzystano podwozie MAN TGM 18.320 z uterenowionym układem jezdnym 4x4. Wóz posiada zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów i 300 litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Sercem układu wodno-pianowego jest dwuzakresowa autopompa o wydajności 2900 l/min. Ponadto na dachu zamontowano maszt oświetleniowy i działko gaśnicze.


Kabina pojazdu przystosowana jest do przewozu sześciu strażaków. W oparciu tylnej ławki zamontowano stelaże z aparatami ochrony dróg oddechowych. Wóz został dostarczony z kompletnym wyposażeniem w standardzie zastępu pierwszego wyjazdu.

Nowy nabytek zastąpi GBARt 3/29 MAN TGM 13.290, który jest planowany do przekazania dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu braniewskiego.


Fot. KP PSP Braniewo

Strażacki.pl

Komenda Powiatow

Galeria

Czytaj również