Dąbrowa Górnicza

Nowy pojazd dla Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście

Nowy pojazd dla Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście

We wtorek, 23 stycznia 2024 roku, odbyło się przekazanie nowego lekkiego samochodu ratownictwa medycznego dla Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście. Pojazd został zabudowany przez firmę AMBULANS POLSKA na bazie samochodu dostawczego Ford Transit. Łączny koszt zakupu karetki ze sprzętem to 438 tysięcy złotych.

5


Zakup pojazdu wraz z wyposażeniem został zrealizowany w ramach projektu „Bezpieczny Strażak”, który odbył się w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przedsięwzięcie wsparło 3007 roku co sprawiło, że projekt wygrał konkursu budżetu obywatelskiego. W ramach przedsięwzięcia doposażono 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Dąbrowy Górniczej w sprzęt ratowniczo-gaśniczy i szkoleniowy. Zakupiono także cztery lekkie samochody pożarnicze, samochód dla grupy poszukiwawczo-ratowniczej i dwa quady które trafiły do siedmiu jednostek.


Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza-Śródmieście liczy 36 członków. Jednostka zajmuje się głównie zabezpieczeniami medycznymi imprez i wydarzeń plenerowych, szkoleniami i pokazami pierwszej pomocy a także wsparciem przy izolowanych zdarzeniach medycznych i długotrwałych akcjach ratowniczo-gaśniczych w regionie. Ochotnicy w okresie letnim prowadzą dyżury w okolic dąbrowskich jezior.


Fot. Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza.

Strażacki.pl

We wtorek, 23 st

Galeria

Czytaj również