Kraj

Nowy pojazd typu UTV w podziale bojowym OSP Gdów

Nowy pojazd typu UTV w podziale bojowym OSP Gdów

W ubiegłym roku OSP Gdów pozyskało nowy pojazd typu UTV marki Kawasaki o pojemności 750cm3 z napędem terenowym 4x4. Ten czterokołowiec posiada szereg zastosowań.

Dzięki zastosowaniu małej przenośnej myjki wysokociśnieniowej będzie on używany m.in jako pojazd do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenach czy działań związanych z usuwaniem substancji ropopochodnych na jezdniach, podczas działań związanych z lokalnymi podtopieniami oraz pomocy w poszukiwaniach osób zaginionych.

Dodatkowo z przodu zamontowano miejsce na zestaw ratownictwa medycznego, a prawa strona UTV-a została dostosowana do deski ortopedycznej. Takie rozwiązania sprawia, że można zarówno udzielić pomocy jak i transportować osobę poszkodowaną m.in. z trudnych terenów. Jego oznaczenie operacyjne to 569[K]Q3 Pojazd został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Gdowie.

Źródło: OSP Gdów

Strażacki.pl

W ubiegłym roku OSP Gdów pozys

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet