Kuczbork-Osada

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kuczbork-Osada

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kuczbork-Osada

Druhowie z OSP Kuczbork-Osada (woj. mazowieckie) otrzymali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez firmę Bonex. Koszt nowego pojazdu to 1 068 132 złotych.


Do zabudowy użyto podwozia Mercedes Benz Atego 1530 z napędem uterenowionym 4x4. Pojazd posiada silnik o mocy 299 koni mechanicznych spełniający normy EURO 6. Dla załogi przygotowano jednomodułową kabinę brygadową z sześcioma miejscami siedzącymi. Kabina została doposażona w klimatyzację, ogrzewanie postojowe i stelaże mocowania aparatów powietrznych w oparciu tylnej ławki. Dodatkowo wóz został wyposażony w pneumatycznie wysuwany maszt oświetleniowy, instalację zraszaczy i wyciągarkę.


W zabudowie umieszczono kompozytowy zbiornik wody o pojemności 3500 litrów i 350 litrowy zbiornik środka pianotwórczego. W skład układu wodno-pianowego wchodzi także zwijadło linii szybkiego natarcia i działko gaśnicze zamontowane na dachu pojazdu. W jednostce wóz zastąpił GBA 3/16 Renault G270 (rok produkcji: 1995), który służył w OSP Kuczbork-Osada od 2007 roku.


Fot. OSP Kuczbork-Osada

Strażacki.pl

Druhowie z OSP K

Galeria

Czytaj również