Powstanie wersja medyczna AW609

Powstanie wersja medyczna AW609

Powstanie medyczna wersja samolotu hybrydowego AgustaWestland AW609 TiltRotor - poinformowała firma Finmeccanica w Louisville w stanie Kentucky podczas największych targów śmigłowcowych Heli-Expo 2016.

Wersja medyczna AW609 powstanie dzięki podpisaniu porozumienia o współpracy z firmą Era Group Inc, która jest jednym z największych operatorów śmigłowców na świecie i największym cywilnym operatorem śmigłowców marki AgustaWestland.

Jak informuje portal defence24.pl złożono już prawie 60 zamówień na AgustaWestland AW609 TiltRotor do realizacji m.in. transportu na morskie platformy wydobywcze, transportu kadry menadżerskiej/prywatnej, misji poszukiwawczo - ratowniczych oraz z zakresu bezpieczeństwa narodowego.  Cena jednej maszyny to 25 milionów dolarów.

AW609 to samolot pionowego startu i lądowania, napędzany jest przez dwa silniki Pratt & Whitney Canada PT6C-67A, każdy o mocy 1447 kW, prędkość przelotowa wynosi 482 km/h, na pokład może zabrać 9 pasażerów.

AgustaWestland AW609 TiltRotor ma zostać certyfikowany przez Federalną Administrację Lotnictwa w 2017 roku, wkrótce potem pierwsze maszyny mają trafić do odbiorców.

Samolot będzie produkowany w zakładach w Filadelfii oraz we Włoszech. Natomiast w Wielkiej Brytanii i Polsce będą produkowane niektóre elementy.

Foto. materiały prasowe, na podst. defence24.pl

Strażacki.pl

Powstanie medyczna wersja samolotu hybrydowego AgustaWestland AW609 TiltRotor - poinformowała firma Finme

Galeria

Czytaj również