Proszkówki

Przyczepa pompowa OSP Proszkówki. Od projektu do realizacji.

Przyczepa pompowa OSP Proszkówki. Od projektu do realizacji.

Jednostka OSP Proszówki jest młodą jednostką, założoną w 2010 roku, ale aktywnie zaczęła działać od roku 2018, gdy otrzymała nowy samochód. Kolejnym krokiem jednostki był samodzielny zakup samochodu pożarniczego STAR GBA 244. Teraz jednostka również własnymi siłami i pozyskanymi środkami finansowymi, wykonała przyczepkę pompową. 

Przyczepa może być wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych, również nocami przy długotrwałych skutkach powodziowych dzięki oświetleniu LED, które zostało zamontowane w środku.

Tworzenie przyczepki druhowie rozpoczęli od stworzenia koncepcji i wyposażenia przyczepki. Po uzgodnieniu projektu rozpoczęło się fizyczne tworzenie przyczepki. Dzięki firmie DOOR produkującej okna i drzwi udało się wyspawać aluminiowy stelaż przyczepki. W czasie powstawania stelaża druhowie skompletowali i zakupili także niezbędny sprzęty potrzebny do wyposażenia przyczepki (m.in. zakupiono składany zbiornik na wodę).

Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych elementów, dzięki wielkiemu zaangażowaniu druhów, udało się wszystko połączyć w całość w ciągu tygodnia, uzyskując gotową do działań przyczepę pompową. Tutaj pomocna okazała się firma NOWA, która użyczyła sprzęt potrzebny wyspawania elementów wewnętrznych zabudowy. Na samym końcu prac plandeka przyczepy została oklejona dzięki Kubie Szymczykowi.

Przyczepka pompowa OSP Proszówki, to kolejny przykład, że chęci, zaangażowanie druhów oraz pomoc lokalnych przedsiębiorców, przełożyła się na zwiększenie potencjału ratowniczego jednostki, który będzie służył mieszkańcom.

materiał dzięki OSP Proszówki
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02ja2c4QkrkLpLTZ32RGBgnWaEoJdMFMpZwYDUUA2jvZ1Y7Mea55xxdhTZduwbBnRyl&id=544378425702649

 

Strażacki.pl

J

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet