Technika

Rozwiązanie od Renault ma ułatwić strażakom gaszenie samochodów elektrycznych

Rozwiązanie od Renault ma ułatwić strażakom gaszenie samochodów elektrycznych

Fireman Access to rozwiązanie techniczne od Renault, mające ułatwić strażakom gaszenie samochodów elektrycznych.

Samochody elektryczne, które jeżdżą po naszych drogach, to pewnego rodzaju wyzwanie dla strażaków w momencie wystąpienia pożaru takiego pojazdu. Głównym problemem podczas pożaru samochodu elektrycznego są ogniwa elektryczne, które do ugaszenia wymagają dużej ilości wody. Najczęstszymi rozwiązaniem jest zatapianie samochodu w specjalnych kontenerach. Firma Renault, w swoich samochodach elektrycznych wymyśliła inny sposób na podawanie dużej ilości wody do ogniw elektrycznych w momencie wystąpienia pożaru.

Fireman Access, bo tak nazywa się rozwiązanie, jest niczym innym jak otworem przewidzianym dla strażaków do podawania wody. Otwór znajduje się pod tylną kanapą samochodu elektrycznego i osłonięty jest specjalnym materiałem, który wytapia się w wysokiej temperaturze. Po wytopieniu się materiału osłaniającego strażacy mogą wlać wodę pomiędzy ogniwa, dzięki czemu są one wychładzane.

Miejsce usytuowania otworu zostało oznaczone, m.in. na kartach ratowniczych, które dostępne są w internecie oraz w aplikacjach na smartfony, komputery i tablety.


Strażacki.pl

Fireman Access to rozwiązanie techniczne od

Galeria

Czytaj również