Gliwice

Samochód DECON w KM PSP w Gliwicach - jedyny tego typu pojazd w woj. śląskim

Samochód DECON w KM PSP w Gliwicach - jedyny tego typu pojazd w woj. śląskim

KM PSP w Gliwicach wzbogaciła się o nowy pojazd, który jest odpowiedzią na aktualne zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i aktualnej sytuacji na świecie. Sprzęt stanowi wyposażenie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego w JRG PSP Gliwice – Łabędy, a został zbudowany na bazie samochodu Scania z napędem 4x2.

Pojazd przeznaczony jest do usuwania skażeń (dekontaminacji) przy zagrożeniach z zakresu CBRNE.  Warto zaznaczyć, że jest to jedyny tego typu pojazd na terenie województwa śląskiego.

"DECON – bo tak brzmi nazwa pojazdu, został wyposażony w zewnętrzny, mobilny moduł do dekontaminacji pianą aktywną (system DeFcon®), zewnętrzną kabinę do wstępnego usuwania skażeń, zespół pomieszczeń umożliwiających dekontaminację ratowników, pakiet środków ochrony indywidualnej i szereg specjalistycznych urządzeń, w tym do procesu fumigacji wewnętrznej i wykrywczo – pomiarowych. Pojazd posiada również zbiornik wody o pojemności 300 l, zbiornik na wodę podekontaminacyjną o pojemności 400l i instalację CWU. Proces dekontaminacji odbywa się pod kontrolą strażaka przebywającego w pomieszczeniu nadzoru, gdzie znajduje się m.in. kabina do dekontaminacji sprzętu wrażliwego i zespół urządzeń sterujących wyposażeniem pojazdu" - podaje KM PSP w Gliwicach. 

Zdjęcia KM PSP Gliwice

Strażacki.pl

KM PSP w Gliwicach wzbogaciła się o nowy pojazd, który jest odpowiedzią

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet