ŚWIAT - Kuwejt

Techniczna ASTRA dla sił pożarniczych Kuwejtu.

Techniczna ASTRA dla sił pożarniczych Kuwejtu.

Siły pożarnicze Kuwejtu (Kuwait Fire Force) zamówiły w austriackiej firmie EMPL, samochód specjalny przeznaczony do działań ratowniczych oraz działań związanych z wydobywaniem pojazdów z trudnego terenu itp.

Pojazd, jaki zamówiły siły kuwejckie to EH/W-TC 200 TAURUS na podwoziu Astra HD9 8854 8x8, posiadający system zmiany ciśnienia w oponach. Głównym wyposażeniem do działań ratowniczych i wydobywania pojazdów są wciągarki (pierwsza wciągarka o sile 20t, druga wciągarka o sile 35 ton) oraz ramię holownicze. Dodatkowo na pojeździe zamontowano obrotowe teleskopowe ramię do podnoszenia, które zostało wyposażone w dwie osobne wciągarki (każda o sile 10 ton).

Zabudowa pojazdu została całkowicie wykonana z profili aluminowych, pozwala na przewożenie różnego rodzaju akcesoriów dla wciągarek oraz teleskopowego ramienia.

Cała obsługa głównych komponentów ratowniczo-wydobywczych pojazdów odbywa się za pomocą zdalnego sterowania. W pojeździe dodatkowo zostały zamontowane kamery, które dodatkowo pozwalają obserwować pole pracy pojazdu.

Dużą ciekawostką jest zastosowanie systemu RFID, gdzie każdy element wyposażenia pojazdu wyposażony jest w cyfrowy chip. W przypadku gdy któryś z elementów wyposażenia nie zostanie odłożony do skrytki, informacja o braku wyposażenia, wyświetlana jest na monitorze w kabinie pojazdu.

photos thanks to EMPL

Strażacki.pl

Siły pożarnicze Kuwejtu (Kuwai

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet