PORADY

Ratownictwo Techniczne: Szybki TIP od Weber Rescue Instructors #1

Ratownictwo Techniczne: Szybki TIP od Weber Rescue Instructors #1

Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy serię, która przybliży Wam porady z zakresu ratownictwa technicznego. Jej głównym celem jest usprawnienie i ułatwienie działań prowadzonych podczas zdarzeń ze środkami transportu.

Przedstawione w materiale porady są sprawdzone w rzeczywistych działaniach, a otrzymaliśmy je od polskich instruktorów WEBER RESCUE SYSTEMS

W tej części zajmiemy się tzw. zabezpieczeniem odgiętych elementów, które ze względu na prawa fizyki mogą chcieć „powracać” na swoje miejsce konstrukcyjne. To może narazić nas na niebezpieczne, ostre krawędzie.

W celu dostania się do osoby poszkodowanej w pojeździe odginamy m.in. drzwi, drzwi tylne i przednie wraz ze słupkiem, klapy bagażnika oraz dach. 


PORADA

Aby nie wykorzystywać zbędnie rąk ratownika, które mogą być potrzebne „do roboty” podczas działań i żeby nie wystawiać ich na możliwość urazu ze strony ostrych krawędzi trzymanego elementu, drzwi pojazdu możemy zamocować i zabezpieczyć przed odgięciem za pomocą linek przeznaczonych do tego celu lub wykorzystać wielofunkcyjne pętle ratownicze typu Rhinoevac.

webertrips1


CIEKAWOSTKA

Firma WEBER RESCUE znana jest szczególnie z produkcji profesjonalnego sprzętu hydraulicznego na potrzeby ratownicze straży pożarnych na całym świecie. Poza działalnością produkcyjną firma skupia wielu strażaków będących instruktorami WEBER RESCUE SYSTEMS, którzy zajmują się prowadzeniem szkoleń, seminariów i warsztatów ratowniczych w wielu krajach na świecie. 

Fot. ilustracyjne 
Zdjęcia: Rhinoevac Fire & Rescue Techviard 

Strażacki.pl

Dzisiejszym artykułem rozpoczyn

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet