Wielkopolska

Trzy drabiny Rosenbauer dla strażaków z Wielkopolski

Trzy drabiny Rosenbauer dla strażaków z Wielkopolski

W 2023 roku do strażaków z województwa wielkopolskiego trafiły trzy fabrycznie nowe samochody specjalistyczne z drabinami mechanicznymi o wysokości 30 metrów.

Nowy pojazdy trafiły do komend Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Obornikach i Turku. Łączna wartość zakupionych drabin to blisko 11 milionów złotych. Środki na zakup pojazdów pozyskano między innymi z Programu Modernizacji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z dofinansowań przekazanych przez lokalne samorządy, PSP i firmy ubezpieczeniowe.


Drabiny o wysokości 30 metrów zostały zabudowane na podwoziach Volvo FL z napędem 4x2 i silnikiem o mocy 210 kW. Dla załogi przygotowano dwudrzwiową kabinę z miejscami siedzącymi w układzie 1+1+1. Pojazdy doposażono w agregaty prądotwórcze, armaturę wodno-pianową, aparaty ochrony dróg oddechowych, pilarki do drewna, zestaw elektronarzędzi i osprzęt ślusarski, nosze przystosowane do mocowania na koszu ratowniczym drabiny oraz zestawy do ratownictwa medycznego PSP R1 i sprzęt łącznościowy.


Fot. KW PSP Poznań

Strażacki.pl

W 2023 roku do s

Galeria

Czytaj również