Wentylator oddymiający FANERGY B16 Rosenbauer [RECENZJA]

Wentylator oddymiający FANERGY B16 Rosenbauer [RECENZJA]

Akumulatorowy wentylator oddymiający FANERGY B16 Rosenbauer wykorzystywany jest do usuwania dymu, a także doskonale sprawdza się przy podawaniu piany lekkiej i mglistego prądu wody. Urządzenie jest stabilne nawet po podpięciu linii gaśniczej, dzięki rozkładanej stopce stabilizującej. Wentylator wyposażony jest w diodowe lampki na dole, które oświetlają podłogę, a więc najciemniejszy punkt.


Testowany wentylator jest mobilny. Posiada kółka, jednak źle się przewozi w pojedynkę- brakuje uchwytu na środku, który równomiernie rozłożyłby siłę. Faktem jest, że firma stanęła na wysokości zadania, zauważyła problem i dodała wysuwaną rączkę, dzięki której problem został rozwiązany. Wentylator wyposażony jest w 2 akumulatory litowo-jonowe, które są znane z długotrwałej pracy, lekkości i wysokiej żywotności. Akumulatory li-ion wystarczają na 60 minut ciągłej pracy przy maksymalnej mocy, natomiast w trybie „turbo” pracują do 30 minut. Zaletą jest to, że baterie mogą być podmieniane czy ładowne z agregatu, nawet ze zwykłego gniazdka 230V. Urządzenie posiada gniazdo na ładowarkę, dzięki której podtrzymuję baterie w skrytce samochodu- ładowarka nie jest na standardowym wyposażeniu wentylatora, trzeba ją dodatkowo dokupić. Na akumulatorach wyświetlany jest poziom naładowania, co jest dodatkowym plusem.

Obsługa jest prosta i intuicyjna, a przyciski są widoczne dzięki podświetleniu. Włącznik, wyłącznik, pokrętło mocy znajdują się na wierzchu, dostęp do nich nie jest ograniczony (swobodnie można zmieniać wydajność urządzenia w grubych rękawicach). Dysza jest ruchoma (góra- dół) i można przez nią podawać wodę i pianę. Wentylator Rosenbauer podaje środek pianotwórczy bez uruchamiania sprzętu. Wentylator może pracować na stojąco i leżąco co jest niemożliwe w przypadku spalinowych. Urządzenie na ramach obudowy posiada odbojniki, co chroni w pewnym stopniu przed obdarciami np. kiedy pracuje na leżąco.


Elektryczny wentylator FANERGY B16 Rosenbauer jest przyjazny dla środowiska, ratowników i osób przebywających w pobliżu podczas pracy. Jest cichy, nie wytwarza spalin oraz nie musimy martwić się o wycieki paliwa. FANERGY B16 Rosenbauer pracuje w trybie wyciągowym i nadmuchowym, co może przydać się przy akcjach ratowniczych w studniach głębinowych, czy kanałach. Osłona silnika wykonana jest z perforowanej blachy, dzięki czemu „serce” urządzenia nie przegrzewa się. Warto jednak doposażyć się w drugi klin, gdyż na wyposażeniu tego modelu jest tylko jeden.

 

Wideo-prezentacja na Facebooku:

część 1 - https://www.facebook.com/309420289185796/videos/684853292455912 

część 2 - https://www.facebook.com/309420289185796/videos/640344470007844 

 

Autorzy: OSP Rzeszów-Słocina, Redakcja STRAZACKI.PL

Strażacki.pl

Akumulatorowy wentylator oddymiający <Galeria

Czytaj również