Dobczyce

OSP Dobczyce

OSP Dobczyce

Jednostka OSP Dobczyce zlokalizowana jest w województwie małopolskim, powiecie myślenickim. Jest to jedna z 13 jednostek w gminie Dobczyce. Początki OSP datuje się na 1875 rok. Strażacy włączeni są do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobczycach składa się z Sekcji Ratowniczo Gaśniczej, Sekcji Ratownictwa Wodnego oraz Orkiestry Dętej. W OSP działa 74 ochotników, 59 zwyczajnych, 12 wspierających, kobieca drużyna logistyczna (12 osób), Sekcja Ratownictwa Wodnego, 4 członków honorowych i 45 muzyków orkiestry.

Druhowie dysponują dwoma pojazdami ratowniczo – gaśniczymi 479[K]34 GBA(Rt) 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329AF/Bocar oraz GLBA(Rt) 1/1 Iveco Daily 65C15/ISS Wawrzaszek.

Sekcja Ratownictwa Wodnego działa od 2000 roku. Działania opierają się na akcjach poszukiwawczych, ratowniczych, porządkowych zbiornika Jeziora Dobczyckiego, a także wielu szkoleniach i ćwiczeniach.

Natomiast historia orkiestry dętej OSP Dobczyce sięga 1919 roku. Członków w wieku od 7 do 50+ lat. Orkiestra wydaje płyty oraz gra wiele koncertów. Jednymi z najważniejszych koncertów były m.in. koncert z gwiazdami telewizji Polsat, Kolędowanie w Cztery Świata Strony oraz Koncert ze Zbigniewem Wodeckim.


W chwili obecnej trwają pracę nad budową nowej remizy, która będzie się znajdywać w Dobczcach na ul. Jagielońskiej. Budowa jest podzielona na dwa etapy pierwszy ma się zakończyć 30.04.2016.

Strażacy w 2015 roku zanotowali: 40 pożarów, 69 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Razem 111 wyjazdów.

Zachęcamy do odwiedzin fanpage na facebooku druhów z OSP Dobczyce.

Strażacki.pl

Jednostka OSP Dobczyce zlokalizowana jest w województwie małopolskim, powiecie myślenickim. Jest


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również