20 czerwca br. na terenie gminy Witnica odbyły się ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego pod kryptonimem “WIELKI BÓR 2026”.
Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar na terenie kompleksu leśnego i prowadzenie akcji gaśniczej w warunkach zagrożenia pożarem wielkopowierzchniowym lasu. Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie umiejętności jednostek ochrony przeciwpożarowej w zakresie taktyki działań gaśniczych, organizacji zaopatrzenia wodnego, prowadzenia łączności oraz współdziałania i dowodzenia.
W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorzowskiego.
Fot. st. sekc. kdt Bronisz Łukasz, st. str. kdt Fabicki Jakub | PSP



