Bydgoszcz

Bydgoszcz: pożar hali magazynowej

Bydgoszcz: pożar hali magazynowej

12 stycznia br. kilka minut po godzinie 6, Miejskie Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o zadymieniu i widocznym ogniu w jednym z budynkóww Bydgoszczy.  Do akcji skierowano strażaków z JRG 3 Bydgoszcz oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Bydgoszczy.

Po dotarciu na miejsce zgłoszenie się potwierdziło. Silne zadymienie wydobywało się z budynku magazynowego. Ratownicy zaopatrzeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji źródła ognia. Pozostali strażacy zabezpieczali zagrożone pojazdy zaparkowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dwa z trzech pojazdów udało się przestawić.

Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał po zgromadzonych w środku materiałach. Jak się okazało w środku składowane były meble. Na miejsce dodatkowo skierowano drabinę mechaniczną oraz zastęp gaśniczy z JRG 1 Bydgoszcz. W trakcie gdy działano wewnątrz obiektu, na zewnątrz wykonywano otwory pozwalające wprowadzić kolejne linie gaśnicze. Precyzyjne działania pozwoliły na szybkie opanowanie ognia.

Ze względu na ilość przechowywanych artykułów meblowych działania dogaszające trwały dłuższy czas. Konieczne okazało się dowiezienie dodatkowych butli oraz aparatów powietrznych. W niedalekiej odległości znajdował się hydrant wysokiej wydajności co pozwoliło na zachowanie ciągłości podawania środka gaśniczego. Specjalne dochodzenie wyjaśni przyczyny pojawienia się ognia. Cała akcja łącznie trwała 5 godzin.

Info/foto dzięki uprzejmości Bydgoszcz 998

Strażacki.pl

12 stycznia br. kilka minut po godzinie 6, Mie


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również