Czarny początek długiego weekendu na drogach województwa dolnośląskiego

Czarny początek długiego weekendu na drogach województwa dolnośląskiego 

Dzisiaj, tj. 15 sierpnia tuż po godzinie 5 rano na drodze krajowej nr 35 miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zdarzeniu zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kąty Wrocławskie, ochotnicy z Gniechowic, oficer operacyjny miasta Wrocławia, Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja oraz służby pomocnicze.

 

Po przybyciu na miejsce wypadku służb ratowniczych i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy po dachowaniu leży na dachu. Jedna osoba znajduje się w pojeździe i jest nieprzytomna, kierowca oraz drugi pasażer znajdują się poza pojazdem.

Przystąpiono do wykonania dostępu do osoby uwięzionej za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji pasażera niedającego oznak życia przystąpiono do reanimacji, którą prowadzili strażacy wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga krajowa w miejscu zdarzenia była zablokowana, następnie na czas prowadzonych działań dochodzeniowych prowadzony był ruch wahadłowy.

 

Jednak to nie jedyny wypadek, który miał miejsce tego dnia. W nocy ze środy na czwartek kilka kilometrów dalej , między Gniechowicami, a Siedlakowicami został potrącony rowerzysta, 21-letni mężczyzna nie przeżył tego zdarzenia.

Również w godzinach przedpołudniowych groźnie było na autostradzie A4 na wysokości zjazdu na Kostomłoty. Na 126 i 127 kilometrze miały miejsce dwa wypadki drogowe, w których zostały ranne trzy osoby, a łącznie w zdarzeniu brało udział blisko dziesięć pojazdów.

Przypominamy, ruch na drogach z powodu długiego weekendu jest wzmożony. Zachowajmy szczególną ostrożność.

{ rsmediagallery tags="20130815_czarny_poczatek_dlugiego_weekendu_na_drogach_wojewodztwa_dolnoslaskiego"}

Strażacki.pl

Czytaj również