Brzeg

Ewakuacja pasażerów z zatopionego samochodu

Ewakuacja pasażerów z zatopionego samochodu

W dniu 16 października o godzinie 18:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o podtopieniu samochodu osobowego marki Toyota na ulicy Objazdowej w Brzegu.

Do zdarzenia Dyżurny SK KP PSP w Brzegu zadysponował 4 zastępy z JRG Brzeg (wraz z łodzią) oraz 2 zastępy OSP Michałowice (wraz z łodzią).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że samochód osobowy marki Toyota znajduje się w wodzie na terenie polderu zalewowego pomiędzy drogą krajową nr 39 a zalaną ulicą Objazdową. W pojeździe znajdują się cztery osoby – dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. Pojazd zanurzony jest częściowo w wodzie, której głębokość w tym miejscu wynosi około 1,5 m (poziom wody w tym miejscu systematyczne się podnosi). Istnieje duże prawdopodobieństwo porwania pojazdu przez silny nurt występujący w tym miejscu. Osoby nie mają możliwości aby samodzielnie opuścić pojazd.

Działania zastępów polegały na:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
  • oświetleniu miejsca zdarzenia masztami oświetleniowymi,
  • wydobyciu osób z wnętrza pojazdu na dach, a następnie przy pomocy łodzi ewakuacji tych osób na brzeg,
  • udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego,
  • wyciągnięciu samochodu z wody w miejsce bezpieczne.

Osoby poszkodowane  po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu zdarzenia, nie było konieczności przewożenia ich do szpitala.

Źródło: KP PSP w Brzegu

Strażacki.pl

W dniu 16 października o godzinie 18:40 do Stanowiska Kierowania Komendant

Galeria

Czytaj również