Mirosławice: Czołowe zderzenie na krajowej 35-tce

Mirosławice: Czołowe zderzenie na krajowej 35-tce

W dniu wczorajszym tj. 26 czerwca 2013 roku tuż przed południem strażacy otrzymali zgłoszenie o czołowym zderzeniu pojazdów na drodze krajowej numer 35 między miejscowościami Mirosławice, a Wojnarowice. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG w Kątach Wrocławskich oraz zaalarmowano zastęp OSP z Rogowa Sobóckiego, który w tym czasie brał udział w działaniach związanych z licznymi podtopieniami na terenie gminy. 

 

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ochotnicy z Rogowa Sobóckiego. Podczas rozpoznania strażacy ustalili, że doszło do czołowego zderzenia trzech pojazdów, z czego jeden pojazd znajdował się w rowie. Kierująca jednego z pojazdów została przetransportowana w stanie ciężkim do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego, który pojawił się na miejscu jeszcze przed przybyciem strażaków. Po kilku minutach na miejsce dotarły również zastępy z JRG w Kątach Wrocławskich.

Samochód osobowy Volkswagen Polo jadący od strony Wrocławia na łuku drogi prawdopodobnie wpadł w poślizg, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z dostawczym Renault Traffic jadącym od strony Świdnicy, a następnie w jadącą w tym samym kierunku Hondę Accord. Rozmiar uszkodzeń pojazdów może świadczyć o dużej sile uderzenia - dostawcze Renault z urwanym zawieszeniem wpadło do przeciwległego rowu i przewróciło się na bok, a z osobowego Volkswagena wypadł silnik.

 

 

 

Z wraku Volkswagena Polo kierującą ewakuowali przypadkowi świadkowie - przejeżdżający tą drogą strażak z JRG 1 Wałbrzych oraz strażak z JRG Świdnica. Z ich relacji wynikało, że poszkodowana nie miała czynności życiowych, dlatego od razu przystąpili do jej reanimacji. Pozostali uczestnicy wypadku wyszli z całego zdarzenia bez większych obrażeń i opuścili rozbite pojazdy o własnych siłach.

Dzięki zdecydowanej reakcji strażaków po służbie udało się ocalić ludzkie istnienie. To dowodzi maksymie, że strażakiem się jest, a nie bywa.

 

{ rsmediagallery tags="20130626_wypadek_miroslawice"}

 

 

 

 

 

Strażacki.pl

Czytaj również