Bydgoszcz

Poważny pożar kamienicy w Bydgoszczy. Strażacy przybyli po 2 minutach od przyjęcia zgłoszenia

Poważny pożar kamienicy w Bydgoszczy. Strażacy przybyli po 2 minutach od przyjęcia zgłoszenia
W nocy z piątku na sobotę doszło do poważnego pożaru w jednym z mieszkań kamienicy. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godziny 1:40. Wstępne informacje mówiły o silnym zadymieniu na klatce schodowej.
 
Niewielka odległość miejsca pożaru od Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 sprawiła, że ratownicy pojawili się na miejscu dosłownie po 2 minutach od przyjęcia zgłoszenia.
 
Na miejsce wysłani zostali policjanci KMP w Bydgoszczy. Sytuacja zastana na miejscu okazała się bardzo poważna. Pożar szalał w mieszkaniu na parterze, a klatka schodowa była znacznie zadymiona.
 
W oknach na pierwszym i drugim piętrze oraz poddaszu mieszkalnym znajdowali się uwięzieni lokatorzy. Na pierwszym piętrze kobieta siedziała już na parapecie. Wąski wjazd na podwórko przez budynek od ulicy uniemożliwił wykorzystanie drabiny mechanicznej. Dowódca akcji niezwłocznie poprosił o zadysponowanie skokochronu na miejsce działań. Dodatkowo do pomocy skierowano zastęp z JRG 3 Bydgoszcz.
 
Jednocześnie ratownicy wraz z policjantami prowadzili ewakuację mieszkańców przez klatkę schodową, ewakuację po drabinie przystawnej D10W oraz ograniczali rozprzestrzenianie się ognia.
 
Tych kilku strażaków będących na miejscu jednocześnie walczyło z bardzo wysoką temperaturą, silnym zadymieniem oraz czasem. Na szczęście ich wyszkolenie i precyzja w działaniach pozwoliły na szybką likwidację zagrożenia.
 
Z obiektu ewakuowano łącznie 12 osób. Pięć z nich trafiło pod opiekę ratowników medycznych z trzech zespołów ratownictwa medycznego. Na szczęście ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji.
 
Dla ewakuowanych osób podstawiono autobus MZK umożliwiający im ogrzanie się. W trakcie działań na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne. Specjaliści odcięli media w budynku objętym pożarem. W trakcie dogaszania pogorzeliska dojechali przedstawiciele ADM oraz Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ich zadaniem było zapewnienie bezpiecznego noclegu dla ewakuowanych osób oraz zabezpieczenie ich mienia.
 
Całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie na parterze, a klatka schodowa została znacznie zniszczona.
 
W chwili obecnej nie są znane przyczyny pojawienia się ognia. W momencie dojazdu strażaków na miejsce pożar był już mocno rozwinięty. Prawdopodobnie od pojawienia się ognia do pierwszego zgłoszenia mogło minąć kilkanaście minut. Działania zostały zakończone o godzinie 4:30.
 
Źródło: Bydgoszcz998 
Strażacki.pl

W nocy z piątku na sobotę doszło do poważnego pożaru w je

Galeria

Czytaj również