Sobótka: Samochodem osobowym w latarnię

Sobótka: Samochodem osobowym w latarnię 

Dzisiaj, tj 24 września 2013 roku tuż przed południem służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku drogowym w miejscowości Sobótka. Natychmiast na miejsce zostały wysłane dwa zastępy PSP z Kątów Wrocławskich, miejscowa OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

 

Druhowie, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce, zastali zniszczony pojazd osobowy na środku jezdni oraz uszkodzoną latarnię, w którą uderzył samochód. Po kilku chwilach na miejsce dojechały pozostały służby.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w rozbitym pojeździe, uprzątnięciu resztek powypadkowych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy. Mężczyzna został odwieziony na badania do wrocławskiego szpitala przez ZRM.

Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne obcięło uszkodzoną latarnię oraz zabezpieczyło miejsce po niej. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny zdarzenia. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały około godziny.

W całym powiecie wrocławskim z powodu mżawki, która pada od rana doszło już do kilku wypadków. Na szczęście do tej pory obyło się bez ofiar śmiertelnych. Apelujemy o ostrożność.

{ rsmediagallery tags="20130924_sobotka_samochodem_osobowym_w_latarnie"}

Strażacki.pl

Czytaj również