Warszawa

[VIDEO] Pożar na terenie wieżowca w Warszawie

[VIDEO] Pożar na terenie wieżowca w Warszawie

W piątek, 7 czerwca br., późnym wieczorem doszło do pożaru na terenie budowy kompleksu The Warsaw Hub. Ogień pojawił się na ostatnich kondygnacjach, jednego z budynków wysokościowych.

Ze wstępnych informacji wynika, że płoną materiały budowlane na 3 ostatnich kondygnacjach (wys. ponad 100 metrów) jednego z budynków kompleksu. Na miejscu liczne SiŚ Straży Pożarnej - około 40 zastępów w sile około 120 strażaków.

Z budynku spadają materiały budowlane. - Prowadzimy działania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Płonące elementy spadają. W okolicy nie ma wielu budynków mieszkalnych - informował w rozmowie z TVN24 Mariusz Hantulski ze stołecznej straży pożarnej.

Policjanci wspólnie z Strażą Miejska m.st. Warszawy zabezpieczają teren przy The Warsaw Hub.

Udrażniamy przejazd dla wozów strażackich, wyłączamy pobliski teren z ruchu kołowego i pieszego. Apelujemy o niezbliżanie się w pobliże akcji gaśniczej. - informowała Polska Policja.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, generał brygadier Leszek Suski poinformował, że około 5.15 nastąpiło całkowite ugaszenie. Podczas akcji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, a pracę wykonali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego.

Foto: Polska Policja

Strażacki.pl

W piątek, 7 czerwca br., późnym wieczorem d


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Czytaj również