Wrocław: Pożar altany przy ul. Ojca Beyzyma

 

Wrocław: Pożar altany na ogródkach działkowych przy ul. Ojca Beyzyma

W dniu 18 kwietnia 2013 roku, około godziny 15:20, do Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu wpłynęła informacja o pożarze altany na ogródkach działkowych przy ulicy Ojca Beyzyma. Ze względu na ogromną ilość zdarzeń na terenie miasta Wrocławia na miejsce pożaru znajdujące się w obszarze chronionym JRG nr 4 skierowany został wracający z innego zdarzenia zastęp 309[ D]21 GBA 2,5/24 Mercedes Atego.

Po kilku minutach zastęp dotarł na miejsce i już z dojazdu poprosił dyspozytora o dodatkowe siły i środki, ponieważ nad ogródkami działkowymi unosił się potężny słup dymu. Na miejscu okazało się, że w całości jest objęty pożarem budynek gospodarczy o wymiarach około sześć na cztery metry i wysokości około czterech metrów, a płomienie rozprzestrzeniają się na poszycie dachowe sąsiedniej altany. Strażacy w pierwszej fazie działań zbudowali linię gaśniczą z samochodu GBA i podali jeden prąd wody w obronie budynku znajdującego się w bliskim sąsiedztwie altany objętej pożarem. Dodatkowo rozwinięte zostało szybkie natarcie, aby możliwe było podanie prądu wody w obronie drewnianego schowka na narzędzia, na który również zaczęły się rozprzestrzeniać płomienie.

Z informacji uzyskanej od działkowiczów w sąsiednim budynku miały znajdować się butle z gazem, dlatego równolegle do działań gaśniczych strażacy podjęli także próbę ewakuacji butli na zewnątrz. Ponadto w wyniku rozpoznania wodnego zlokalizowany został hydrant podziemny znajdujący się przy budynku domu działkowca, na wypadek konieczności zasilenia pojazdu gaśniczego z miejskiej sieci wodociągowej. W międzyczasie na miejsce dojechał zastęp 301[ D]25 GCBA 11/50 Steyr 1491. W efekcie wykonano zasilanie pojazdu GBA ze zbiornika "giecka" oraz wprowadzono do działań gaśniczych kolejny prąd wody.

Po kilkunastu minutach strażacy operowali trzema prądami wody w natarciu na płonącą altanę. Ze względu na rozmiar pożaru na miejsce zdarzenie dojechała również sekcja gaśnicza z JRG nr 3 w sile 303[ D]21 GBAPr 2/16+750 Renault Midlum i 303[ D]25 GCBA 8,4/50 Mercedes Actros, oraz oficer operacyjny KM PSP we Wrocławiu. W późniejszej fazie działań na miejsce skierowano również drugi zastęp gaśniczy z wrocławskiej 9-ki - 309[ D]22 GBA 2/28 Renault Midlum. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin.

Prawdopodobną przyczyną mogło być celowe podpalenie, ponieważ właściciel w ostatnim czasie nie był widywany na działce, a na terenie ogródków działkowych nie ma dostępu do energii elektrycznej. Ostateczną wersję ustali policja.

{ rsmediagallery tags="20130418_pozar_altany"}

Strażacki.pl

 

Wrocław: Pożar altany na ogródkach działkowych przy ul. Ojca

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/