Pietrzykowice

Wypadek na budowie S69 w Pietrzykowicach

Wypadek na budowie S69 w Pietrzykowicach

Wczoraj (19.03.2015) około godziny 8:40 SKKP w Żywcu zostało powiadomione o wypadku na placu budowy drogi S69 w Pietrzykowicach. Do zdarzenia natychmiast wysłano miejscowe OSP (GBA-Rt Mercedes) i zastępy z JRG Żywiec.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przewrócił się podnośnik, na którym znajdowało się trzech pracowników- dwóch z nich było w stanie ciężkim. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, pomocy w przetransportowaniu ich oraz przyjęciu śmigłowców LPR, które zostały wezwane na polecenie lekarza. Dwaj najciężej poszkodowani robotnicy zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitali w Bielsku-Białej i Krakowie.

Trzeci z mężczyzn odwieziony został do szpitala powiatowego w Żywcu przez ZRM. Przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone przez policję dochodzenie.

Na miejscu działały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, trzy zastępy straży pożarnej z JRG Żywiec (701[ s]21, 701[ s]43 i 701[ s]91) oraz zastęp strażaków z Pietrzykowic (709[ s]47).

Działania trwały blisko dwie godziny.

Pomoc merytoryczna i zdjęcia: OSP Pietrzykowice

Strażacki.pl

Wczoraj (19.03.2015) około godziny 8:40 SKKP w Żywcu zostało powiadomione

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet