A2

Dzisiaj ruszają ćwiczenia służb ratowniczych na autostradzie A2

Dzisiaj ruszają ćwiczenia służb ratowniczych na autostradzie A2

7 marca 2023 r. na Placu Poboru Opłat Nagradowice (jezdnia z kierunku Warszawy w kierunku Świecka) odbędą się ćwiczenia służb ratowniczych.

Przed ćwiczącymi zostanie postawione zadanie związane z wypadkiem samochodów osobowych z samochodem ciężarowym oraz substancjami niebezpiecznymi. Ćwiczenia nie będą miały charakteru pokazu, co m.in. oznacza, że poszczególne jednostki będą dojeżdżały ze miejsc swojego stacjonowania.

Alarmowanie ćwiczących rozpocznie się 7 marca 2023 r. o godzinie 20.00, natomiast zakończenie ćwiczeń planowane w okolicach godziny 22.00-23.00.

W ćwiczeniach tych planowany jest udział 2 grup specjalistycznych z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu tj. Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego.

Nie planuje się udziału nowego samochodu - mobilnego laboratorium CBRN-E z Poznania, gdyż zestaw ten będzie prezentowany w briefingu prasowym organizowanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych w dniu 8 marca 2023 r.

Plac Poboru Nagradowice zlokalizowany jest w km 181 autostrady A2, pomiędzy węzłami Poznań Wschód i Września, w podpoznańskiej gminie Kleszczewo. Apelujemy do kierowców o zachowanie zwiększonej ostrożności w miejscu prowadzenia ćwiczeń.

Informacja prasowa

Strażacki.pl

7 marca 2023 r. na Placu Poboru

Czytaj również