Ustawa modernizacyjna, a OSP

Ustawa modernizacyjna, a OSP

Dzisiaj po raz kolejny skupimy się nad tak zwaną ustawą modernizacyjną. Tym razem jednak podejmiemy się kwestii dotyczących Ochotniczych Straży Pożarnych. W projekcie czytamy m.in. o dofinansowaniu budów i remontów remiz, zakupach samochodów ratowniczo – gaśniczych, sprzętu specjalistycznego czy umundurowania. Pieniądze trafią do jednostek włączonych do KSRG i spoza systemu. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.

Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero projekt, w którym mogą nastąpić jeszcze zmiany.

Przewiduje się dofinansowanie ok. 1340 inwestycji w ramach dotacji dla Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Na ten cel zostanie przekazane około 60 mln złotych. Dotacje otrzymają również OSP spoza systemu, około 40 mln złotych. Mówimy tutaj o inwestycjach dotyczących budowy nowych remiz oraz remontach i rozbudów starych budynków.

W projekcie ustawy przewiduje się również zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Ze środków dotacji na KSRG przewiduje się dofinansowanie zakupu około 400 pojazdów, a z dotacji dla jednostek OSP około 136 samochodów.

Planowane są również zakupy sprzętu. W ramach dotacji dla jednostek włączonych do KSRG zostaną nabyte: 160 zestawów narzędzi hydraulicznych, 180 pomp i motopomp, 52 agregaty prądotwórcze, 200 pił do cięcia drewna, stali i betonu, 80 drabin pożarniczych, a także sprzęt do działań poszukiwawczo-ratowniczych ratownictwa wodnego i wysokościowego. Z dotacji dla jednostek OSP zostanie zakupiony sprzęt ratowniczy do działań specjalistycznych w zakresie podstawowym, w tym: 320 zestawów hydraulicznych, 320 zestawów ratownictwa medycznego, 200 pomp i motopomp, aparaty powietrzne, a także agregaty prądotwórcze i drabiny.

Nie zapomniano o wyposażeniu osobistym i ochronnym strażaków. Ponad 20 tys ubrań specjalnych zostanie zakupionych w ramach dotacji dla KSRG i ponad 6 tys dla pozostałych OSP.

Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszym materiałem dotyczącym ustawy modernizacyjnej w PSP http://www.strazacki.pl/artyku%C5%82y/najwa%C5%BCniejsze-informacje-dot-projektu-ustawy-modernizacyjnej-psp-na-lata-2017-2020

Na podstawie projektu ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 - 2020”

Foto. 112Tychy

Strażacki.pl

Dzisiaj po raz kolejny skupimy się nad tak zwaną ustawą modernizacyjną. Tym razem jednak podejmiemy si

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet