Obejmowały zagadnienia związane ze znazieniem się pod wodą z ŚOI
2 marca 2025 roku, dzięki współpracy COS OPO Cetniewo z 52. Plutonem Rozpoznania Radioelektronicznego CRiWWRE z Rzucewa oraz jednostkami OSP Karwia, OSP Jastrzębia Góra, OSP Chłapowo i OSP Władysławowo, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku przeprowadzili nieszablonowe ćwiczenia.
Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie reakcji strażaka wyposażonego w Środki Ochrony Indywidualnej, który z różnych, nieprzewidzianych przyczyn znajdzie się w wodzie. Doświadczenie to pozwoliło na wyciągnięcie wielu ciekawych wniosków oraz poszerzenie horyzontów w zakresie prowadzenia działań ratowniczych.
Nad bezpieczeństwem uczestników z brzegu czuwali ratownicy wodni z COS OPO Cetniewo, a pod wodą, w ramach wolontariatu, działali nurkowie z Centrum Nurkowego Expedition Dive pod przewodnictwem pana Błażeja.