Trzebinia
Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas koncertu plenerowego doszło do zawalenia się sceny i eksplozji materiałów pirotechnicznych. W efekcie tych zdarzeń poszkodowanych zostało około 300 osób. Wielu uczestników wydarzenia w panice oddaliło się do pobliskiego lasu. Impreza była nie biletowana i nie dało się określić dokładnej liczby osób, które przebywały na koncercie co było dodatkowym utrudnieniem dla służb.
Przybyłe na miejsce podmioty ratownicze musiały w pierwszej kolejności przeprowadzić szczegółowe rozpoznanie sytuacji i zabezpieczyć teren zdarzenia. Następnie rozpoczęto ewakuację osób poszkodowanych do przygotowanych stref, gdzie w dalszym etapie odbywała się segregacja rannych zgodnie z procedurą TRIAGE. Po przydzieleniu priorytetów osobom poszkodowanym udzielano im pomocy medycznej i organizowano transport do placówek szpitalnych. Równolegle prowadzono poszukiwania osób, które w panice uciekły do pobliskiego lasu. Do tych działań wykorzystano także drony i specjalnie wyszkolone psy. Zdarzenie masowe o takiej skali wymagało odpowiedniej koordynacji działań i uruchomienie kilku procedur jednocześnie.
W ćwiczeniach udział wzięło blisko 30 Zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego z województwa małopolskiego i śląskiego, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chrzanowie, jednostki PSP i OSP z terenu powiatu chrzanowskiego i krakowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze z Kęt i Niegoszowic, Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej i przedstawiciele wydziałów zarządzania kryzysowego.
Głównym organizatorem ćwiczeń było Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Wydział Zdrowia Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Centrum Symulacji i Doskonalenia Zarządzania Bezpieczeństwem „Pro Patria, Pro Civium” Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Stowarzyszenie Proobronno-Oświatowe „KADET” oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna.