15 maja br. strażacy z OSP Księży Las odebrali średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy nabytek jednostki to GBA 2,7/25 na podwoziu Renault Range D14 z napędem 4×2. Pojazd został wyprodukowany w 2014 roku i zabudowany przez firmę Wawrzaszek – Inżynieria Samochodów Specjalnych.
Wóz do początku 2026 roku służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. W podziale bojowym został zastąpiony przez fabrycznie nowe GBA 3/16 – Volvo FL320.
Przekazanie pojazdu do OSP Księży Las wzmocni potencjał bojowy strażaków-ochotników i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w regionie.
Fot. OSP Księży Las



