Strażacy wzbogacili się o fabrycznie nowe GBA Renault MDB3 D
Podczas III Dni Kokotowa strażacy z OSP Kokotów odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna – Etap II”. Strażacy wzbogacili się o fabrycznie nowe GBA Renault MDB3 D
Całkowita wartość pojazdu to niemal 1 250 000 złotych, z czego kwota dofinansowania ze środków europejskich wyniosła 674 778,00 zł, a kwota środków własnych – 363 342,00 złotych. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz napędowi 4×4 strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze sprawniej prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze, a także szybciej docierać do miejsc pożarów, wypadków drogowych, podtopień czy usuwania skutków gwałtownych zjawisk pogodowych.
Druhowie każdego dnia udowadniają, jak ważną rolę odgrywają w systemie ratownictwa, dlatego naszym obowiązkiem jest wspierać ich nowoczesnym sprzętem i tworzyć jak najlepsze warunki do służby. To właśnie strażacy ochotnicy, często jako pierwsi, stają twarzą w twarz z żywiołem, wypadkiem czy zagrożeniem życia – od ich sprawności, odwagi i przygotowania zależy tempo oraz skuteczność niesionej pomocy – marszałek województwa małopolskiego – Łukasz Smółka.
Zakup nowego pojazdu to ważne wsparcie dla jednostki, która od lat pełni istotną rolę w systemie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa na terenie gminy Wieliczka.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego



