To niezwykłe zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy, inwestycji i nieustannego podnoszenia kwalifikacji druhów
W sobotę mieszkańcy Chabówki oraz zaproszeni goście uczestniczyli w wyjątkowych obchodach 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce. Jubileusz miał szczególny charakter, ponieważ połączony został z oficjalnym włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – najważniejszego systemu ratowniczego w Polsce.
Uroczystość zgromadziła strażaków, samorządowców, przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, organizacji społecznych oraz mieszkańców, którzy wspólnie oddali hołd pokoleniom druhów budujących przez sto lat historię jednej z najważniejszych organizacji działających w Chabówce.
Jednym z najbardziej podniosłych momentów jubileuszu było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Sztandar OSP Chabówka został udekorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP – najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP za szczególne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i działalności społecznej. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został druh Walenty Starmach. Wręczono również Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Złoty Medal otrzymała druhna Małgorzata Gaweł. Srebrnymi Medalami odznaczeni zostali druhowie Piotr Surówka oraz Jerzy Kalinowski. Brązowe Medale otrzymali druhowie Łukasz Starmach, Jakub Wdówka, Eryk Wójcik oraz Dariusz Surówka. Za zasługi dla pożarnictwa regionalnego Medalami Honorowymi „Za Zasługi dla Pożarnictwa Ziemi Nowotarskiej” wyróżnieni zostali druhowie Jan Surówka, Zygmunt Zembal oraz Piotr Nowak.
Druhom OSP Chabówka gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy dalszego rozwoju jednostki juz w szeregach KSRG!
Fot.Piotr Kuczaj, za: URZĄD MIEJSKI W RABCE-ZDROJU



