Mieszkańcy zorganizowali się i założyli zupełnie nową Ochotniczą Straż Pożarną.
Nie tylko wielopokoleniowe tradycje związania ze strażą pożarną, ale także sama chęć niesienia pomocy, mogą zachęcać do działania w ramach ochtniczej straży pożarnej. Tak własnie stało się w niewielkiej miejscowości – Błonie – w Gminie Tarnów. Grupa chętnych już zarejestrowała straż jako stowarzyszenie i planuje pręznie działać, by rozwijać swoją pasję.
Gdy mówimy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, to z reguły mówimy o leciach – świętują 100 lat, może więcej, czasami 80- czy 90-lecie, natomiast tutaj jest fenomen: jedna z mniejszych miejscowości, Błonie, tam jest idea, jest chęć i już powstała Ochotnicza Straż Pożarna. Została zarejestrowana jako stowarzyszenie. Jako Gmina Tarnów będziemy wspierać, jak tylko możemy. – wójt Grzegorz Kozioł
Druhom nowo powstałej jednostki życzymy samych sukcesów i realizowania swoich założeń z powodzeniem!
Fot. Zbigniew Turek – Reporter Nowy Sącz 112 RZS – zbigniew.turek.ns112.rzs



