Mieszkańcy mogli podziwiać 16 wozów strażackich i obejrzeć okolicę z drabiny mechanicznej
Wydarzenie odbyło się 21 czerwca 2026 roku na terenach rekreacyjnych nad zalewem w Belsku Dużym. Spotkanie było doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku i relaksu dla całych rodzin. Uczestnicy pikniku mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania służb mundurowych, a także dotknąć lub obejrzeć z bliska sprzęt, którym na co dzień posługują się żołnierze i inni funkcjonariusze podczas wykonywania zadań służbowych.,w tym czołgu Abrams, armatohaubicy oraz wozów strażackich.
Na miesjcu obecne byly między innymi wozy:
- WTR 4759 GBA 1,8/16 Mercedes 911 – OSP Wola Łęczeszycka
- 457[M]84 GBA 2,5/24 Mercedes Atego 1329 – OSP Wola Łęczeszycka
- RDH 8008 GCBM 9/32 Tatra 815 – OSP Lewiczyn
- 459[M]70 GCBA 8/32 Tatra T815-7 – OSP Lewiczyn
- 459[M]66 GCBA 7/50 Scania P450 – OSP Belsk Duży
- 457[M]87 GBA 2,5/20 STAR-MAN 12.185 – OSP Rożce
- 457[M]86 GBA 2/16 – STAR 14.227 – OSP Wilczogóra
- 457[M]85 GBA 2,5/24 MAN TGM 13.280 – OSP Wólka Łęczeszycka
- 451[M]53 SHD-25 MAN TGL 12.250 – JRG Grójec
- 459[M]67 SLOp Nissan Pickup – OSP Belsk Duży
- 459[M]69 GBA 2,5/26 Volvo FM380 – OSP Lewiczyn
- 459[M]65 GBA 2,5/32 Scania P320 – OSP Belsk Duży
- 450[M]55 SLBus Ford Transit Custom – KP PSP Grójec
- H703 Isuzu D-Max – OPP Radom
- Quad Segway Snarler AT6 – KPP Grójec
- H143 Kia Sportage – KPP Grójec
- Armatohaubica K9 – 1. Warszawska Brygada Pancerna
Fot. Krzysztof Kowalski, za: Urząd Gminy w Belsku Dużym



