Kraków
W dniach 24-25 lutego 2021 roku odpowiedzialni za ten obszar działalności Szkoły funkcjonariusze dokonali kolejnego przeglądu ilościowego i jakościowego wyposażenia, które może okazać się niezbędne w trakcie usuwania skutków wysokich stanów wód i pojawiających się zatorów lodowych.
Warto zauważyć, że prócz posiadanych kontenerów kwatermistrzowskich (pozwalających na budowanie przez sekcję obozowiskową miejsc schronienia i odpoczynku ratowników) i kontenera sanitarnego, w Szkole znajduje się istotna część magazynu centralnego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
U podstaw jego powstania leży zamiar zapewnienia utrzymania w gotowości niezbędnej ilości sprzętu i wyposażenia wykorzystywanego do działań ratowniczych na terenie całego kraju. Jednym z jego elementów są zgromadzone zapasy asortymentu przewidzianego do działań przeciwpowodziowych.
W każdej chwili gotowi jesteśmy, by wydać lub dostarczyć na postawie stosownej decyzji we wskazane miejsce między innymi: 20 000 m2 geowłókniny, 4 000 m2 folii izolacyjnej PCV, 45 – 23-metrowych rękawów zapór, ok. 130 000 worków polipropylenowych, czy ponad 1 000 sztuk plandek – czytamy na SA PSP w Krakowie.
Także oficerowie dyżurni Szkoły przeprowadzają zintensyfikowane działania mające na celu weryfikację stanów osobowych i wyposażenia kadetów, którzy każdego dnia wyznaczani są do pełnienia służby w ramach odwodu operacyjnego.
W przygotowanie sił i środków Szkoły do zadysponowania zaangażowanych jest wiele wydziałów od pododdziałów szkolnych, przez kwatermistrzowski, techniczno-poligonowy, finansowy na informatyki i łączności kończąc.
Źródło: SA PSP w Krakowie