Sejny sobota, 12 maja 2018

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Sejnach

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Sejnach

Ewakuacja lokatorów bloku w Sejnach. Jak poinformował dyżurny sejneńskich strażaków w sobotę 12 maja 2018 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania budynku wielorodzinnego w miejscowości Sejny przy ul. Konarskiego.

Po przybyciu zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej mieszkanie, które znajdowało się na 2 piętrze budynku wielorodzinnego było całkowicie zadymione, ogniem objęty był pokój mieszkania. Drzwi do lokalu mieszkalnego było zamknięte, ratownicy po ich wywarzeniu i wejściu do środka znaleźli dwie, przytomne osoby. Zostały one ewakuowane oraz udzielono im pierwszej pomocy do czasu przyjazdu i przekazania ich dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się pokój, ewakuacji ludzi z mieszkania, w którym miał miejsce pożar oraz mieszkań sąsiadujących, przewietrzeniu mieszkania oraz klatki schodowej budynku. Po zlokalizowaniu pożaru dogaszano i wynoszono nadpalone elementy pokoju oraz spalone meble. W działaniach trwających 2 godziny brały udział 3 samochody ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej powiatu sejneńskiego – łącznie 7 strażaków. 

Źródło:http://www.straz.gov.pl/

Zdjęcia: kpt. Daniel Sapiega, KP PSP w Sejnach

Redakcja


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również