Suwałki

Strażacy uratowali niemowlę, które się dusiło. Akcja w suwalskiej JRG

Strażacy uratowali niemowlę, które się dusiło. Akcja w suwalskiej JRG

12 stycznia 2022 r. w godzinach porannych na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Suwałkach doszło do nietypowego zdarzenia.

Na teren jednostki wjechał samochód osobowy, którym przyjechały dwie dorosłe osoby z dwu miesięcznym niemowlęciem. Podczas jazdy zauważono, że dziecko ma problemy z oddychaniem, a że w tym czasie przejeżdżano w pobliżu jednej z siedzib straży pożarnej postanowiono tam szukać pomocy.

Strażacy po usłyszeniu od kobiety nawoływania o pomoc, natychmiast udali się do pojazdu i przenieśli dziecko do ciepłych pomieszczeń strażnicy celem uzyskania lepszego dostępu. Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na udrożnieniu dróg oddechowych, sprawdzeniu oddechu i podaniu tlenu. Po wykonaniu tych czynności stan poszkodowanego uległ poprawie - relacjonują strażacy z komendy. 

Udzielono również, wsparcia psychicznego opiekunom oraz powiadomiono PRM. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano niemowlę załodze ambulansu.   

Źródło: KM PSP w Suwałkach.

Strażacki.pl

12 stycznia 2022 r. w godzinach porannych na terenie JednostkGaleria

Czytaj również