Kielce

PSP na tegorocznych Targach MSPO i Logistyki

PSP na tegorocznych Targach MSPO i Logistyki

W dniach 3-6 września 2019 roku na terenie Targów Kielce odbywały się XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz XXV Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. 

Na tegorocznych Targach MSPO i Logistyki swój sprzęt i technologie prezentowało ponad 620 firm z 32 krajów świata.

Państwową Straż Pożarną reprezentowali przedstawiciele Komendanta Głównego PSP st. bryg. Jarosław Latuszek - Zastępca Dyrektora Biura Logistyki wraz z oficerami Komendy Głównej PSP oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP - bryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcami st. bryg. Robertem Sabatem i bryg. Grzegorzem Rajcą oraz Komendant Miejski PSP w Kielcach - bryg. Sławomir Karwat.

Podczas MSPO prezentowany był sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej, tj.: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznawania oraz sprzęt logistyczny. W czasie wystawy można było także zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej, sprzęt specjalistyczny Policji, sprzęt specjalistyczny Straży Granicznej, nowoczesny sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz sprzęt transportowy (kołowy, gąsienicowy i pływający). Dodatkowo wiele stoisk prezentowało przedmioty mundurowe, sprzęt i materiały medyczne.

Tradycyjnie Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach w hali targowej wystawiła stoisko, na którym zaprezentowany był sprzęt przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, w tym do ratownictwa technicznego, wodnego i wysokościowego. Przedstawiony był również film ukazujący najważniejsze działania jednostek PSP z terenu województwa świętokrzyskiego w 2018 roku.

W dniu służb podległych MSWiA (trzeci dzień trwania targów) odbył się pokaz dynamiczny wyszkolenia i usprzętowienia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, zorganizowany przez Komendę Wojewódzką PSP oraz Komendę Miejską PSP w Kielcach. Zaprezentowane zostały epizody taktyczne z zakresu ratownictwa drogowego, chemicznego i wysokościowego realizowane przez siły i środki Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego, Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz Grupy Ratownictwa Wysokościowego z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 i Nr 3 w Kielcach.

Źródło: KW PSP w Kielcach

Strażacki.pl

W dniach 3-6 września 2019 roku na terenie Ta

Galeria

Czytaj również