Artykuł
Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy ma nieocenioną wartość, ponieważ może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Każdy z nas powinien posiadać podstawy udzielania pierwszej pomocy.
Aby nauczyć się jak prawidłowo postępować w przypadku udzielania pierwszej pomocy, należy przejść szkolenie z tego zakresu. Szkolenie powinno odbywać się na profesjonalnym sprzęcie szkoleniowym, szczególnie z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji.
Równie ważna jest prewencja społeczna, aby uświadamiać mieszkańców o zagrożeniach, jakie mogą napotkać podczas codziennych czynności.
Z powyższych powodów powstał projekt Bezpieczny Poznań, czyli bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy i prewencja społeczna dla mieszkańców rejonu.
Projekt zakłada edukację mieszkańców rejonu w zakresie pierwszej pomocy oraz szeroko rozumianej prewencji społecznej z wykorzystaniem mobilnych symulatorów zagrożeń. Wszystko absolutnie za darmo dla wszystkich chętnych.
Spotkania z Mieszkańcami w ramach projektu będą prowadzone przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych i Strażaków w szkołach, przedszkolach, na uczelniach, w placówkach, parkach, boiskach sportowych, a także podczas imprez i wydarzeń kulturalnych organizowanych w danym rejonie.
Podczas spotkań Mieszkańcy nauczą się prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, dowiedzą się również o zaletach posiadania czujek czadu/dymu w mieszkaniach, o prawidłowym zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia pożarem (pożar oleju, pożar na gazie) oraz o tym, jak zgłaszać zdarzenia na numer alarmowy 112 i jak się zachować w sytuacji kryzysowej np. podczas wypadku drogowego.
Jeśli chcesz, by Ty lub Twoje dziecko, rodzic, współmałżonek, sąsiad, a może przyjaciel miał okazję skorzystać z w pełni darmowych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy pod okiem profesjonalistów
ODDAJ GŁOS NA BEZPŁATNE SZKOLENIA!
Zagłosuj w PBO2023 na projekty:
- nr III.3
- nr VII.6
- nr IX.3
Projekt Bezpieczny Poznań został zgłoszony przez Fundację Strażacy Wielkopolska, która składa się z kilkudziesięciu wolontariuszy i którzy są czynnymi strażakami z jednostek OSP, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, ratownikami medycznymi i operatorami numeru alarmowego. Fundacja prowadzi działania edukacyjne, zbiórki nakrętek oraz także była organizatorem Ogólnopolskich Zlotów Czerwonych Samochodów w Poznaniu.