Wojnarowice: Kolejne wypadki na DK35

Wojnarowice: Kolejne wypadki na DK35 

Wczorajszy dzień (2 listopada br.) był pracowity dla służb ratowniczych z powiatu wrocławskiego. Głównie wskutek trzech wypadków w gminie Sobótka. Pierwsze zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło jeszcze przed południem. Natomiast kolejne około godziny 12:00 i 15:00. Pierwszy z nich miał miejsce na lokalnej drodze między Nasławicami, a Wilczkowem. Kolejne dwa na DK35 pomiędzy miejscowością Wojnarowice, a Tworzyjanów.

W pierwszym wypadku pod Nasławicami kobieta podróżująca z małym dzieckiem wpadła samochodem do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia kierująca została odwieziona do szpitala.

Drugie ze zdarzeń na szczęście też nie okazało się aż tak niebezpieczne. Samochodem osobowym, który dachował i wpadł do rowu podróżowały dwie osoby. Jedna z nich pasażerka Skody została odwieziona do szpitala we Wrocławiu z obrażeniami klatki piersiowej. Tutaj działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, wykonaniu dostępu do akumulatora za pomocą sprzętu hydraulicznego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej.

Kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło do straży pożarnej tuż przed godzina 15:00. Kolejne dachowanie miało miejsce kilkaset metrów bliżej od wcześniejszego. W tym zdarzeniu uczestniczył również jeden samochód osobowy w którym podróżowały trzy osoby.

Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdem. Dwie osoby bez widocznych obrażeń oraz pasażer leżący nieopodal pojazdu uskarżający się na ból ciała. Działania ratowników polegały na zamknięciu DK35, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu lądowiska dla LPR oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym. Jedna osoba z obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały około godziny.

Według opinii strażaków w tym miejscu DK35 jest bardzo niebezpieczna. To stały punkt wypadków w tym rejonie. Co potwierdza fakt iż co jakiś czas możemy dostrzec krzyże przy drodze.

{rsmediagallery tags="20131103_wojnarowice_kolejne_wypadki_na_dk"}

Strażacki.pl

Czytaj również