Kraj

Nietypowe ćwiczenia na terenie zalanego kamieniołomu w Piechcinie, zatapianie tramwaju

Nietypowe ćwiczenia na terenie zalanego kamieniołomu w Piechcinie, zatapianie tramwaju

26 lipca 2022 nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Bydgoszcz brali udział w nietypowych ćwiczeniach na terenie zalanego kamieniołomu w Piechcinie (gmina Barcin).

W ramach doskonalenia technik posługiwania się balonami wypornościowymi strażacy mieli możliwość osadzenia na dnie prawdziwego tramwaju. Ważącą około 8 ton maszynę wycofaną z toruńskiego MZK właściciel „Centrum Nurkowego Piechcin” umieścił w wodzie przy użyciu żurawia samojezdnego.

Zadaniem strażaków było wypoziomowanie tramwaju w toni wodnej,  wyczepienie zawiesi żurawia i odholowanie łodzią hybrydową na wskazane miejsce po drugiej stronie akwenu. Następny etap ćwiczeń polegał na ostrożnym osadzeniu tramwaju na dnie na głębokości około 18 m, gdzie stanowić ma atrakcję na nurków odwiedzających kamieniołom. W ćwiczeniach brało udział 7 członków SGRW-N Bydgoszcz, a cała operacja była śledzona przez liczne media ogólnopolskie oraz mieszkańców - czytamy na KW PSP w Bydgoszczy. 

Źródło: KW PSP w Bydgoszczy

Strażacki.pl

26 lipca 2022 nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet