Kraków

Pierwszy dzień ćwiczeń COO KSRG w Krakowie pełen zdarzeń

Pierwszy dzień ćwiczeń COO KSRG w Krakowie pełen zdarzeń

03.10. 2019 r. na terenie Krakowa odbyła się pierwsza część międzywojewódzkich ćwiczeń taktyczno – bojowych pt. „KRAKÓW 2019” z udziałem sił i środków centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego.

Podczas pierwszego dnia ćwiczeń przeprowadzono sześć epizodów pozorowanych zdarzeń o zróżnicowanej tematyce:

  • Epizod pierwszy związany był z koniecznością ewakuacji przez strażaków ze SGRWys osoby poszkodowanej, która znajdowała się na galerii komina na wysokości około 120 metrów nad ziemią.
  • Drugi obejmował działania w sytuacji awaryjnego lądowania samolotu, którym podróżowało 5 osób z podejrzeniem choroby wysoce zakaźnej.
  • Trzeci powodował konieczność podjęcia długotrwałych działań gaśniczych w czasie pożaru substancji łatwopalnych.
  • W kolejnym strażacy zmagali się z pozorowanym wyciekiem substancji chemicznej przewożonej cysterną kolejową. Była to kolejna próba dla przybyłej z Kędzierzyna – Koźla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego.
  • Na zakończenie pierwszego dnia, w warunkach nocnych ćwiczące zastępy musiały realizować działania ratowniczo – gaśnicze oraz poszukiwawcze podczas wypadku samolotu, którym podróżowało ponad 50 osób.

Podkreślić należy, że poszczególne epizody odbywał się w różnych lokalizacjach, co dodatkowo podnosiło poziom trudności ćwiczeń. Ponadto część epizodów prowadzona była równolegle, przez co konieczne było przegrupowanie pododdziałów biorących udział w ćwiczeniach.

Bezpośrednio nad przebiegiem działań na poziomie strategicznym czuwał p.o. zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. Piotr Filipek.

W ćwiczeniach, które będą kontynuowane dzisiaj (tj. 4 października)  uczestniczy ponad 300 strażaków, w tym 48 zastępów oraz 133 strażaków z poza woj. małopolskiego.

Źródło: KW PSP Kraków,  KM PSP Kraków.

Strażacki.pl

03.10. 2019 r. na terenie Krakowa odbyła się


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus