Skip to content
środa 14 maja 2025
NA GORĄCO
2025-05-14Objazda: pożar kurnika – w środku było 38 tysięcy kur! 2025-05-14Mężczyzna zasłabł na transformatorze –  wezwano grupę ratownictwa wysokościowego 2025-05-14Pożar hali magazynowej pod Poznaniem – z ogniem walczyło 25 zastępów straży pożarnej 2025-05-14Co z obietnicami złożonymi strażakom? Czy zostaną z niczym? 2025-05-14OSP Rząska z nową remizą! 2025-05-14Koziołek zaplątany w ogrodzeniu 2025-05-13Praca szuka człowieka – trwa nabór do KP PSP Giżycko 2025-05-13150-lecie Zawodowej Straży Pożarnej w Białymstoku – wielkie świętowanie już 17 maja! 2025-05-13Pożar odpadów w Czechowicach-Dziedzicach: w akcji ponad 100 strażaków 2025-05-13Pożar sklepu w Inowłodzu
  • Kontakt
Strazacki.pl portal o straży pożarnej
  • Wiadomości
    • Wszystkie
    • Akcje
    • WIADOMOŚCI
    • Świat
    • Nabory
    • Wydarzenia
    • Opinie
    Akcje

    Objazda: pożar kurnika – w środku było 38 tysięcy kur!

    2025-05-14
    Akcje

    Mężczyzna zasłabł na transformatorze –  wezwano grupę ratownictwa wysokościowego

    2025-05-14
    Akcje

    Pożar hali magazynowej pod Poznaniem – z ogniem walczyło 25 zastępów straży pożarnej

    2025-05-14
    Wiadomości

    Co z obietnicami złożonymi strażakom? Czy zostaną z niczym?

    2025-05-14
    Wiadomości

    OSP Rząska z nową remizą!

    2025-05-14
    Poprzedni Następny Showing 1 Of 1878
  • Technika
    Technika

    OSP Bojano z nowym sprzętem

    Technika

    OSP Rumienica z nowym autem!

    Technika

    Kolejne europejskie jednostki strażackie kupują pojazdy pożarnicze o napędzie elektrycznym

    Technika

    Nowy nabytek w OSP Maków Podhalański!

    Poprzedni Następny Showing 1 Of 79
  • Safety tips
    WIEDZA

    HIPOTERMIA. Jak postępować prawidłowo?

    Ćwiczenia

    Strażacy ćwiczą na lodzie

    Safety Tips

    Przygotuj się do szybkiego gaszenia!

    WIEDZA

    Wypadek samochodu ciężarowego z LNG – rozpoznanie, możliwości postępowania

    Ciekawostki pożarnicze

    Podwodne poszukiwania

    Poprzedni Następny Showing 1 Of 35
  • Tematy
    ACO streamer
    Recenzje

    Transmisja obrazu z drona prosto do sztabu. To już możliwe!

    Recenzje

    Pożar paneli fotowoltaicznych w Wieluniu

    Recenzje

    Kominiarka blokująca szkodliwe cząstki popożarowe? Sprawdziliśmy to!

    Recenzje

    Jak działa najnowszy Aparat powietrzny AirBoss od Dräger? – Sprawdziliśmy to!

    Podcast

    #004: Co wybrać – nóż czy nożyczki ratownicze?

    Poprzedni Następny Showing 1 Of 2
  • ZMIANOWYZMIANOWY
  • Strona główna
  • Wiadomości na gorącoWiadomości na gorąco
  • Tematy
    • Technika
    • Safety Tips
    • Kalendarz zmianowy
    • Misz masz
    • Wydarzenia
    • Quizy
  • KontaktKontakt
Strazacki.pl portal o straży pożarnej
Artykuły
Artykuły

Studiuj bezpieczeństwo u najlepszych! – Rekrutacja w SGSP trwa!

Redakcja / Strażacki.plRedakcja / Strażacki.pl2016-06-18 365 Minutes read0

Warszawa

Trwa nabór na kierunkach inżynieria bezpieczeństwa i bezpieczeństwo wewnętrzne w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie.

Szkoła realizuje misję kształcenia strażaków, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz cywilnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności a także wykonuje zadania wynikające z jej przynależności do struktur Państwowej Straży Pożarnej. Mając na uwadze wymagania współczesnego świata w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, uczelnia dostosowuje program nauczania do współczesnych zagrożeń.

Co wyróżnia SGSP?

Specjalistyczna wiedza, pewny zawód w przyszłości, tak cenione indywidualne podejście do studenta, dostęp do innowacji to atuty, którymi przekonuje SGSP kolejne roczniki do wyboru uczelni.

Wydziały i kierunki kształcenia

Działalność naukowo-dydaktyczna uczelni prowadzona jest na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (studia I i II stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa) oraz na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (studia I stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa oraz studia I i II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne).

Nie tylko mundur!

Szkoła Główna Służy Pożarniczej oprócz szeroko znanych studiów dla strażaków w służbie kandydackiej czy stałej, na których kształceni są przyszli inżynierowie i magistrowie pożarnictwa, oferuje bogatą ofertę edukacyjną dla osób cywilnych.

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego przygotowuje nie tylko wysoko kwalifikowaną oficerską, ale również i cywilną kadrę inżynierską do wykonywania zadań wynikających z funkcjonowania systemów ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego powstał w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata w zakresie zarządzania bezpieczeństwem. Jako pierwszy w Polsce rozpoczął tradycje naukowe i dydaktyczne z zakresu ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i zarządzania ryzykiem, które kontynuuje z powodzeniem do dziś.

Gdzie znaleźć pracę?

Absolwenci SGSP pracują w zawodach związanych z ochroną przeciwpożarową, ratownictwem, bezpieczeństwem cywilnym, zarządzaniem kryzysowym, bezpieczeństwem i higieną pracy. Konkretne umiejętności, które nabywają w toku studiów są poszukiwane i cenione przez pracodawców, którzy w ramach współpracy z uczelnią oferują słuchaczom uczelni praktyki, a tym najlepszym − nawet stałe zatrudnienie.

Absolwenci kierunku inżynieria bezpieczeństwa na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC) są przygotowani do wykonywania zadań analitycznych, doradczych, kontrolnych na wszystkich szczeblach administracji i służb publicznych oraz w przedsiębiorstwach przemysłowych. Magistrowie bezpieczeństwa wewnętrznego przygotowywani są do obejmowania stanowisk zarówno w instytucjach sektora publicznego, jak i prywatnego, a zwłaszcza w komórkach organizacyjnych zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej.

Absolwenci Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (WIBP) mogą podjąć pracę w Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach ochrony przeciwpożarowej oraz służbach o charakterze ratowniczym, firmach prywatnych i państwowych, w bankach, urzędach państwowych i instytucjach publicznych. Są przygotowani do zajmowania stanowisk specjalisty czy kierownika wydziału ds. ppoż i BHP, instalatora zabezpieczeń technicznych, inżyniera bezpieczeństwa pożarowego.

Teoria poparta praktyką

W SGSP wykładowcy kładą nacisk nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim na praktyczne przygotowanie do pełnienia ról zawodowych. Nowoczesna baza dydaktyczna  wyposażona w najnowszą aparaturę naukowo-badawczą, sprzęt komputerowy i audiowizualny, infrastruktura szkoleniowa w postaci poligonu, pozwalająca na kształtowanie praktycznych umiejętności podczas ćwiczeń, kadra doświadczonych wykładowców będących autorytetami w swojej dziedzinie, bogata sie kontaktów w przedsiębiorstwach prywatnych, zakładach przemysłowych, urzędach i innych instytucjach, pozwalająca na organizację praktyk w tych miejscach, dostęp do innowacyjnych rozwiązań  dzięki realizacji programów unijnych to znaki rozpoznawcze uczelni.

Warto tu też wspomnieć, że SGSP prowadzi innowacyjne badania w zakresie inżynierii bezpieczeństwa, w szczególności w obszarze ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności − w tym również dla podmiotów zewnętrznych.

Jakie przedmioty na maturze są brane pod uwagę?

SGSP szczyci się tym że oferuje fachową wiedzę inżynierską na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Równocześnie oferuje specjalistyczne studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Oczywiście na obu kierunkach studenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia.

Na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w postępowaniu rekrutacyjnym są uwzględniane oceny uzyskane na egzaminie dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych − matematyki i języka obcego oraz z przedmiotów dodatkowych − fizyki z astronomią lub chemii. Warto dodać, że w przypadku studiów mundurowych dla strażaków w służbie kandydackiej  obowiązuje egzamin praktyczny.

Na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, na kierunku inżynieria bezpieczeństwa, oprócz wymienionych wcześniej przedmiotów dodatkowych, dopuszczalne są następujące przedmioty do wyboru: geografia, WOS, informatyka, biologia. W przypadku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, które reprezentuje podejście bardziej społeczne w postępowaniu rekrutacyjnym są uwzględniane oceny z przedmiotów obowiązkowych − matematyki i języka obcego oraz z jednego spośród następujących przedmiotów dodatkowych: geografii, WOS-u, informatyki a nawet historii.

Co jeszcze dla studenta?

Studentom SGSP zapewnia możliwość uczestniczenia w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+, w ramach którego studenci SGSP mogą wyjeżdżać na studia do uczelni w Europie a także szeroki wybór praktyk co jest możliwe dzięki współpracy realizowanej w z uczelniami takich krajów jak m.in. Niemcy, Francja, USA, Ukraina, Białoruś. Życie studenckie toczy się w prężnie działających tematycznych kołach i sekcjach studenckich czy w ramach Samorządu Studenckiego. Szczególną uwagę SGSP poświęca kondycji fizycznej swoich studentów, proponując im udział w sekcjach sportowych.

SGSP zapewnia akademik!

W zeszłym roku SGSP oddała do użytku Dom Studencki, aby zapewnić potrzeby kwaterunkowe, nie tylko, jak dotąd, studentom mundurowym, którzy są skoszarowani na terenie uczelni, ale również studentom cywilnym. Akademik mieści się na warszawskim Mokotowie. Znajdując się blisko stacji metra, obiekt posiada doskonałe połączenie z uczelnią oraz z centrum miasta. Dom studencki dysponuje 79 miejscami noclegowymi wyposażonymi w pełen węzeł sanitarny i aneksy kuchenne, salami wspólnego użytkowania (sala TV, „pokój cichej nauki”) oraz pomieszczeniami gospodarczymi (pralnia, prasowalnia).

Zapraszamy do studiowania w SGSP!

FacebookTwitterWhatsAppLinkedInEmailLink

Redakcja / Strażacki.pl

reklama

Poprzedni wpis Pożar i nieznana substancja w placówce Poczty Polskiej – ćwiczenia straży pożarnej
Następny post Pożar ośrodka leczenia uzależnień. Osiem osób trafiło do szpitala
Powiązane artykuły
  • Powiązane artykuły
  • więcej od autora
Artykuły

Dofinasowania na łączność i środki ochrony indywidualnej dla OSP z łódzkiego!

2025-04-260
Artykuły

Warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego w Łodxi

2025-04-250
Artykuły

Powitanie nowego, średniego samochodu ratowniczego-gaśniczego w OSP KSRG Lipnica Wielka – Centrum

2025-03-280
Zobacz więcej
Czytaj również
Wiadomości

Co nowego na Strażackim?

2024-04-130
Akcje

Objazda: pożar kurnika – w środku było 38 tysięcy kur!

2025-05-140
Akcje

Mężczyzna zasłabł na transformatorze –  wezwano grupę ratownictwa wysokościowego

2025-05-140
Akcje

Pożar hali magazynowej pod Poznaniem – z ogniem walczyło 25 zastępów straży pożarnej

2025-05-140
Wiadomości

Co z obietnicami złożonymi strażakom? Czy zostaną z niczym?

2025-05-140
Wiadomości

OSP Rząska z nową remizą!

2025-05-140
Akcje

Koziołek zaplątany w ogrodzeniu

2025-05-140
Zobacz więcej

Redakcja i kontakt

Portal Strażacki.pl powstał w 2013 z myślą o strażakach, osobach związanych z branżą ratowniczą i pasjonatach pożarnictwa.

STATYSTYKI OSP

Statystyki OSP 2023 – woj. podlaskie 2

2024-02-09

Statystyki OSP 2023 – woj. podlaskie

2024-02-09

Statystyki OSP 2023 – woj. wielkopolskie 5

2024-01-25

Statystyki OSP 2023 – woj. wielkopolskie 4

2024-01-25
MULTIMEDIA

Kategorie

  • Akcje7443
  • Artykuły5650
  • Wydarzenia937
  • Wiadomości885
  • Relacje394
  • Technika316
  • Ćwiczenia158
  • Wizyty154
  • Nabory121
  • Cześć Ich Pamięci112
  • Szkolenia83
  • Statystyki wyjazdów OSP - 202270
  • Patronat medialny64
  • Statystyki wyjazdów OSP - 202064
  • Kronika Strażacka58
  • Misje zagraniczne50
  • Statystyki wyjazdów OSP - 202348
  • Fotorelacje31
  • Kobiety w straży30
  • Filmy29
  • Statystyki wyjazdów OSP - 201918
  • Wasze15
  • Safety Tips15
  • Ciekawostki pożarnicze15
  • Statystyki wyjazdów OSP - 202114
  • Zostań Strażakiem12
  • Nasze8
  • Strażacki8
  • Quizy7
  • Strażacki Klasyk Miesiąca7
  • Ściąga6
  • Recenzje5
  • Podcast4
  • STRAZACKI.PL2
  • Wideorelacje2
  • Opinie2
  • Floriany2
  • Konkursy2
  • Kącik historyczny1
  • Sprawdź swoją wiedzę - TESTY1
  • Rozwiązania testów wraz z omówieniem1
  • Tapety strażackie1
  • Wyposażenie techniczne1
  • Taktyka działań ratowniczych1
  • Misz Masz0

#TAGI

Kobiety w strażyKobietaStrażakstrazackistrażPSPPaństwowaStrażPożarnaciekawostkipożarniczeniecodzienne

© Strażacki 2023

  • Alarm
  • Reklama
  • Polityka prywatności
  • Regulamin serwisu