Woj. mazowieckie
Dlaczego warto?
Najważniejszą zaletą montażu paneli fotowoltaicznych są dużo niższe rachunki za prąd. To automatycznie zmniejsza koszty utrzymania remizy. Darmowy prąd ze słońca może być wykorzystywany do realizacji celów bieżących, ale również istnieje możliwość jego „magazynowania”.
Już dziś możecie złożyć wniosek o DOFINANSOWANIE w kwocie 90% kosztów instalacji fotowoltaicznej, oraz pompy ciepła. Dofinansowanie przeznaczone jest dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w województwie mazowieckim.
O dofinansowaniu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z dziedziny ochrona powietrza w ramach Programu 2021-OA-1 pn. „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”.
Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa. Wnioski można składać od 15 kwietnia 2021 r. do wyczerpania alokacji!
Cel programu:
1) Zapobieganie powstawaniu lub ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza.
2) Zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji zagrażającej zdrowiu i życiu ludzi.
3) Zwiększenie wykorzystywania instalacji odnawialnych źródeł energii.
4) Upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji.
5) Zmniejszenie zużycia energii cieplej.
6) Zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną.
Ile możemy dostać dofinansowania?
Fundusz udziela dofinansowania na przedsięwzięcia, których koszt kwalifikowany nie przekracza 100 000,00 zł.
Intensywność dofinansowania:
1) w formie dotacji do 90% kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że wysokość dofinansowania ze środków Funduszu dla jednego beneficjenta w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć 30 000,00 zł;
2) w formie pożyczki, z zastrzeżeniem, że łączna kwota dofinansowania w formie dotacji i pożyczki ze środków Funduszu nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
3) Maksymalny jednostkowy koszt kwalifikowany instalacji fotowoltaicznej wynosi do 5 000,00 zł/kW (w przypadku przekroczenia jednostkowego kosztu kwalifikowanego instalacji fotowoltaicznej, koszt ten może zostać zaliczony do kosztu kwalifikowanego ponoszonego przez wnioskodawcę).
Dodatkowe punkty przyznawane są za podpisaną umowę z wykonawcą.
Jak wybrać wykonawcę w 5 krokach?
1) Sprawdźmy, czy firma instalacyjna ma już jakieś doświadczenie w obszarze uzyskiwania dotacja dla OSP i PSP – to znacznie ułatwi nam życie. W województwie mazowieckim możemy skorzystać z usług firmy Elektro Control, która ma już także doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowań dla Straży Pożarnych. Czy wspominaliśmy już, że na jej czele stoi także strażak? Nie? To potwierdzamy tę informację!
2) Doświadczenie oraz praktyczna wiedza w zakresie energetyki, elektryki, inżynierii budownictwa oraz aspektów prawnych związanych z szeroko pojętym tematem odnawialnych źródeł energii to kolejna ważna kwestia przy wyborze wykonawcy.
3) Kompleksowe podejście do klienta zapewniające mu pełną obsługę przed, w trakcie oraz po wykonaniu instalacji. Upewnijmy się, że firma instalacyjna zadba także o naszą instalację także w trakcie użytkowania instalacji, bo przecież jest to wieloletnia inwestycja w naszą jednostkę.
4) Sprawdźmy, czy oferta jest przejrzysta i czy nie zawiera ukrytych kosztów.
5) Zapytajmy wykonawcę, czy sam realizuje projekt „od A do Z”, czy korzysta z usług podwykonawców. Wykonawca, który sam realizuje cały projekt i prowadzi nas od momentu złożenia wniosku do momentu montażu, a na obsłudze po montażowej kończąc, będzie dobrym wyborem. Jak mówi nam właściciel firmy Elektro Control:
“My całą odpowiedzialność bierzemy na siebie – dzięki temu – możemy gwarantować usługę o najwyższej możliwej jakości, a monterzy o bogatym doświadczeniu w branży, uzyskują wiedzę bezpośrednio od wykwalifikowanej kadry zarządzającej.”
Więcej informacji na temat pomocy w wypełnieniu wniosku można znaleźć, dzwoniąc do firmy Elektro Control pod numer telefonu: 23 307 00 04 lub na stronie – PRZEJDŹ.
Więcej informacji o programie dofinansowania można znaleźć także pod linkiem:
Artykuł sponsorowany