Lubań: Pożar w opuszczonym biurowcu

Lubań: Pożar w opuszczonym biurowcu

Dnia 21 lipca br. około godziny 12:30 do Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w opuszczonym biurowcu na terenie lubańskiej strefy ekonomicznej przy ulicy Gazowej (niegdyś tereny Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego ).

Na miejsce skierowano cztery zastępy z JRG PSP Lubań w sile średniego i ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego oraz podnośnika hydraulicznego i nośnika kontenerowego wraz z kontenerem transportującym 11.000 litrów wody.

Po przybyciu na miejsce zastępów zlokalizowano pożar na drugiej kondygnacji pustostanu, gdzie paliły się różnego rodzaju śmieci i nieużytkowane przedmioty. Strażacy przy pomocy działka wodno-pianowego umiejscowionego na koszu ratowniczym podnośnika hydraulicznego podali prąd wody, który dość szybko i skutecznie ugasił ogień rozprzestrzeniony w jednym z pomieszczeń.


Po kilku minutach sytuacja pożarowa została opanowana i do wnętrza obiektu wprowadzono roty w aparatach powietrznych, które zajęły się sprawdzeniem pozostałych pomieszczeń w budynku oraz w dalszej fazie działań dogaszaniem tego co uległo spaleniu.

Na miejsce działań przybyła również Policja, która wspólnie ze strażakami zajęła się ustalaniem właściciela obiektu. Działania zostały zakończone tuż przed godziną 14.00 – prawdopodobna przyczyna pożaru to celowe podłożenie ognia.

{ rsmediagallery tags="20130722_Luban_pozar_w_biurowcu"}

Strażacki.pl

Czytaj również