Poszkodowanego mężczyznę ewakuowali strażacy
Wczoraj, 8 czerwca 2025 roku (niedziela), około godziny 14:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu otrzymało informację o pożarze w mieszkaniu bloku wielorodzinnegi przy ulicy Emilii Plater w Zgierzu.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar zlokalizowany jest w mieszkaniu na parterze. Z uzyskanych informacji w lokalu miał znajdować się lokator. Rzeczywiście, po wejściu do mieszkania odnaleziono w nim mężczyznę, który został ewakuowany przez strażaków. Po udzieleniu mu pomocy medycznej przez strażaków oraz ratowników medycznych, poszkodowany został przetransportowany do szpitala.
Dzięki sprawnej akcji strażaków ogień szybko ugaszono, a budynek dokładnie przewietrzono. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.
Na miejscu zdarzenia działania prowadziły:
- 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zgierzu
- OSP KSRG Skotniki
- Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżąznej
Fot. Dominik Wróbel, za: EZG Alarmowo