W odpowiednim miejscu i czasie

W odpowiednim miejscu i czasie

4 grudnia ratownicy medyczni z Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie.

Około godziny 12 zespół medyczny, wracając z zabezpieczenia szkolenia strzeleckiego, napotkał na drodze krajowej nr E30 wypadek drogowy. Ratownik medyczny Justyna Mierzejewska i kierowca – ratownik st. szer. Kamil Bożyk natychmiast przystąpili do działania, wspierając przybyły chwilę wcześniej zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Ratownicy medyczni ŻW zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się osobami poszkodowanymi w wypadku. Stan zakleszczonej w aucie osobowym kobiety był niestabilny i bezpośrednio zagrażający życiu, dlatego w pierwszej kolejności rozpoczęto akcję mającą na celu wydobycie jej z wraku samochodu. Dwóch pozostałych uczestników wypadku, podróżujących busem, nie odniosło poważniejszych obrażeń. Mężczyźni, po uzyskaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, oczekiwali na przyjazd karetek pogotowia.

Po uwolnieniu zakleszczonej kobiety ratownicy z Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuował Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po kilkunastominutowej reanimacji pacjentka w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Siedlcach, gdzie przewieziono również rannych mężczyzn.

Foto. st. szer. Kamil Bożyk

Strażacki.pl

4 grudnia ratownicy medyczni z Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej znaleźli się w odpowiedni

Galeria

Czytaj również