Szczawnica-Jaworki
Serdecznie zapraszamy druhny i druhów na kolejną Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 12 i 13 września 2015 roku w Szczawnicy woj. małopolskie. Tym razem strażacy będą rywalizować pomiędzy sobą na położonej w przepięknej górskiej scenerii Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole.
Na zawody przyjeżdżają jednostki OSP z całego kraju. Można też zgłosić drużynę, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu. W ciągu dwóch dni, bez wcześniejszych eliminacji, 5-osobowe drużyny strażackie na arenie sportowej będą miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody i zadania do zaliczenia. Klasyfikacja startujących drużyn jest z podziałem na druhów, druhny i zespoły mieszane tj. składające się z druhen i druhów.
Serdecznie zapraszamy strażaków i kibiców wraz z rodzinami na imprezę sportową, podczas której nie zabraknie sportowych emocji, ale również świetnej zabawy oraz dodatkowych atrakcji. Zawody rozpoczynają się – sobota o godzina 11.00, niedziela godzina 10.00.
Patronat Honorowy objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Organizatorami zawodów są Dariusz i Zbigniew Tokarscy oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego. Natomiast partnerem olimpiady jest Arena Narciarska Jaworki – Homole Szczawnica.
Regulamin i Warunki Uczestnictwa Olimpiady kontakt: tokbike1@op.pl , tel. 731 880 083
Niektóre przykłady zadań do wykonania podczas zawodów:
– bieg po równoważni ruchomej i stałej
– przeciąganie za pomocą liny samochodu terenowego lub opony z ciągnika
– przejście przez tunel
– bieg pomiędzy tyczkami lub przez płotki z osobą poszkodowaną na desce ratunkowej – bieg z aparatami powietrznymi, wężami ssawnymi lub innymi rekwizytami
– przejście przez ściankę
– przemieszczanie 15 – 20 kg worków z piaskiem, pojemników z wodą oraz opony z ciągnika
– strącenie dwoma prądami wodnymi wyznaczonych celów
– bieg pod górę schodami terenowymi około 20 m
– podawanie wiadrami wody napełnianej ze zbiornika
– budowa linii ssawnej
– rozwijanie i zwijanie węża w krąg
– wyjście i zejście po drabinie ( obiekt około 2 m. wysokości)
Nasz portal objął patronat medialny nad imprezą.